1.GÜN: Antalya Varış
Antalya'ya uçuş. Rehberlerimiz tarafından havalimanında karşılama. Konaklama oteline transfer. Konaklama Antalya.
2.GÜN: Myra (Hl. Nikolaus) – Xanthos (UNESCO-Kültür Mirası)
Muhteşem Akdeniz manzarası eşliğinde Finike üzerinden Demre’ye ulaşıyoruz (antik Myra). Burada 4. Yüzyılda piskoposluk yapan Noel Baba’nın kilisesini geziyoruz. Öğleden sonra 1988 yılında Unesco Kültür mirasına alınan antik Likya medeniyetinin başkenti Xanthos’a ulaşıyoruz. Konaklama Fethiye.
3.GÜN: Dalyan
Sabah programında Dalyan’da tekne turuna katılıyoruz. Tekne turu boyunca rehberimiz uzaktan kalıntıları gözüken Kaunos antik kenti hakkında bizi bilgilendiriyor. Kayadan oyma Kral mezarları Karya hükümdarlığının en önemli eserlerinin başında gelmektedir. Aynı zamanda Caretta Caretta deniz kaplumbağlarının yumurtlama bölgesi olan İstuzu sahilindeki keyifli bir gezinti gerçekleştirip Kuşadası'na devam ediyoruz. Konaklama Kuşadası bölgesi.
4.GÜN: : Efes – Artemis Tapınağı
Efes antik şehri kuşkusuz seyahatimizin en önemli parçalarından biridir. İncil’de ismi geçen, binyıllar liman kenti olma özelliğini koruyan bahsi geçen şehir Aziz Paul’un ikamet ettiği şehirler arasındaydı. Yüz yılı aşkındır Avusturya’lı Arkeologlar tarafından kazılan antik şehirdeRoma dönemine ait birçok resmi yapıyı ve Meryemana kilisesini geziyoruz. Daha sonra, antik dönemin yedi harikasından biri olan Artemis tapınağının kalıntılarında fotoğraf molası veriyoruz. Konaklama Kuşadası bölgesi.
5.GÜN: Afrodisias
Ege bölgesinin bereketli Hinterlandı üzerinden günümüzde hak ettiği ilgiye hala ulaşamamış bir antik şehir olan Afrodisias’a ulaşıyoruz. Yakınında bulunan mermer yatakları sayesinde ekonomik özgürlüğüne kavuşma imkanı bulan kent, sanatsal açıdan da kendini geliştirme imkanı bularak Roma döneminin en önemli heykelcilik okullarından birine ev sahipliği yapmıştır. Konaklama Denizli Bölgesi.
6.GÜN: Tavas - Antalya
Tavas'ta, 1300 metre rakımda el dokuma Türk halıları ile tanınan bir halıcılık merkezini. Daha sonra ihtişamlı Toros dağları üzerinden Antalya'ya ulaşıyoruz. Konaklama Antalya bölgesi.
7.GÜN: Antalya
Bugün Akdeniz’in incisi Antalya’yı yakından tanıma ve güzelliklerini keşfetme fırsatı buluyoruz. Gün içerisinde Antalya yat limanında unutulmaz bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Daha sonra serbest zaman imkanı buluyoruz. Öğleden sonra bir deri ve kuyum mağazasında alışveriş imkanı buluyoruz. Konaklama Antalya.
8.GÜN: Dönüş
Havalimanına transfer ve dönüş uçuşu

 

 

Likya Kültür Turu Fiyatlarımız;

 

  Havalimanı – Otel – Havalimanı Transfer   19.-€
  Klimalı otobüsle kültür turu   135.-€
  4 ve 5 yıldızlı otellerde 7 geceleme   315.-€
  7 adet kahvaltı   105.-€