1.GÜN: Antalya Varış
Antalya’ya uçuş. Rehberlerimiz tarafından havalimanında karşılama. Konaklama oteline transfer. Konaklama Antalya.
2.GÜN: Konya ( ANTİK İKONİUM )
Seyahatimize Antalya’da başlayıp muazzam Toros dağlarını aşarak Konya’ya ulaşıyoruz. Anadolu’nun en eski yerleşim bölgelerinden olan ve erken hiristiyanlık tarihi açısından büyük öneme sahip Konya şehrinde hoşgörünün ve sevginin sembolü Mevlana Celaleddin Rumi’nin aynı zamanda kabrinin de bulunduğu Mevlana Müzesini ziyaret ettikten sonra yolculuğumuz Kapadokya’ya devam ediyor. Kapadokya'ya hareket ediyoruz. Kapadokya bölgesinde konaklama.
3.GÜN: Kapadokya - Göreme
Milyonlarca yıl süregelen volkanik aktiviteler ve devamında ortaya çıkan erozyonla Anadolu’nun kalbinde Kapadokya bölgesinde adeta bir masal dünyası oluştu. İnsanoğlu çok erken zamanlarda bu eşsiz bölgeye yerleşerek gerek yeryüzünde gerek yer altında hem korunma amaçlı hem de doğa şartlarına uygun meskenler inşa ettiler. Göreme Açıkhava Müzesinde bulunan kaya oyma kiliseleri geziyor ve akabinde Çavuşin köyüne giderek soluklanıyoruz. Konaklama Kapadokya.
4.GÜN: Kapadokya
Kapadokya bölgesinde henüz Hitit döneminde yapımına başlanan yüzden fazla yeraltı şehri günümüzde ziyaretçilerin dikkatini çeken gezi noktalarının başında gelmektedir. Bölgenin en güzel yeraltı şehirlerinden birini gezdikten sonra Mustafapaşa'ya devam ediyoruz. Yunan yerleşkesi iken adı Sinasos olan bu otatntik köyde el dokuma halıların dokunup satışa sunulduğu bir halı merkezini geziyoruz. Gün biterken Dervent vadisinde fotoğraf molası verip Aşklar vadisinde kısa bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Konaklama Kapadokya.
5.GÜN: Konya - Antalya
Kapadokya bölgesinden ayrılıp Konya'ya hareket ediyoruz. Yol üstünde bulunan Selçuklu dönemine ait bir Kervansarayı gezip, Toros dağları üzerinden Antalya körfezine ulaşıyoruz. Konaklama Antalya Bölgesi.
6.GÜN: Antalya
Bugün Akdeniz’in incisi Antalya’yı yakından tanıma ve güzelliklerini keşfetme fırsatı buluyoruz. Gün içerisinde Antalya yat limanında unutulmaz bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Daha sonra serbest zaman imkanı buluyoruz. Öğleden sonra bir deri ve kuyum mağazasında alışveriş imkanı buluyoruz. Konaklama Antalya.
7.GÜN: Serbest Gün yada "Aspendos Turu"
Bu günü gönlünüzce değerlendirebilir veya yarım günlük Aspendos turuna katılabilirsiniz. Dünyanın en iyi korunmuş antik tiyatrolarından olan Aspendos Tiyatrosu ziyaretçilerin nefesini kesmeye devam ediyor. Konaklama Antalya.
8.GÜN: Dönüş
Havalimanına transfer ve dönüş uçuşu

 

 

Kapadokya Kültür Turu Fiyatlarımız;

 

  Havalimanı – Otel – Havalimanı Transfer   19.-€
  Klimalı otobüsle kültür turu   135.-€
  4 ve 5 yıldızlı otellerde 7 geceleme   315.-€
  7 adet kahvaltı   105.-€