1.GÜN: İstanbul Varış
İstanbul’a uçuş. Rehberlerimiz tarafından havalimanında karşılama. Konaklama oteline transfer. Konaklama İstanbul.
2.GÜN: İstanbul
İstanbul’un tarihi bölgesine tam günlük tur gerçekleştiriyoruz. Sultan Ahmet Meydanında bulunan Alman Çeşmesi, Dikilitaş ve Yılanlı Sütun hakkında bilgi edindikten sonra Sultan Ahmet Camii’ni geziyoruz. Osmanlı klasik mimarisin şaheseri olan yapı mavi çini süslemeleri ile dünya çapında bir üne sahip. Topkapı Sarayı ve Bizans döneminin en önemli eseri Aya Sofya’nın gezilmesinin ardından bizi Mısır çarşısının büyülü atmosferi bekliyor. Gün bitiminde olağanüstü güzellikte bir boğaz turu yapma imkanı buluyoruz (ekstra). Konaklama İstanbul.
3.GÜN: İstanbul - Truva
Sabah saatlerinde İstanbul’a veda ederek, Trakya’nın bereketli topraklarından Çanakkale Boğazına ulaşıyoruz. Bir zamanlar Büyük İskender’in yaptığı gibi Avrupa yakasından Asya yakasına geçip Truva antik şehrine ulaşıyoruz. Kökleri erken bronz çağına dayanan ören yeri Homer’in İlyada destana ilham kaynağı olmuştur. 1998 yıllından bu yana Unesco dünya kültür mirası listesinde yer alan antik yerleşkeyi gezdikten sonra mistik kaz dağının eteklerinden Ayvalık’a ulaşıyoruz. Konaklama Ayvalık.
4.GÜN: Sard – Denizli
Kahvaltıdan sonra Ege bölgesinin tablo güzelliğindeki yörelerinden geçerek Sard antik şehrine ulaşıyoruz. Lidya krallığına ve onun dünyaca tanınmış kralı Krösus’a başkentlik etmiş bu muhteşem antik yerleşkede Artemis tapınağını, Roma dönemi Gymnasiumu ve Sinagogu gezip Denizli’ye hareket ediyoruz. Konaklama Denizli Bölgesi.
5.GÜN: Laodikya - Antalya
Sabah saatlerinde kısa bir süre önce gün ışığına çıkarılan antik Laodikya şehrini geziyoruz. Roma döneminde ekonomik olarak altın çağını yaşayan kent özellikle kırmızıya boyanmış kumaşları ile ünlüydü. Geçen yıl burada dünyanın en eski kiliselerinden biri bulundu. Daha sonra Toros dağları üzerinden Antalya’ya devam ediyoruz. Yolda Türk kültürünün en önemli unsurlarından olan dokuma halı sanatı ile ilgili bilgi almak üzere bir halı merkezi gezip Antalya’ya ulaşıyoruz. Konaklama Antalya bölgesi.
6.GÜN: Antalya
Bugün Akdeniz’in incisi Antalya’yı yakından tanıma ve güzelliklerini keşfetme fırsatı buluyoruz. Gün içerisinde Antalya yat limanında unutulmaz bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Daha sonra serbest zaman imkanı buluyoruz. Öğleden sonra bir deri ve kuyum mağazasında alışveriş imkanı buluyoruz. Konaklama Antalya Bölge Bölgesi.
7.GÜN: Serbest gün ya da Aspendos Turu
Bu günü gönlünüzce değerlendirebilir veya yarım günlük Aspendos turuna katılabilirsiniz. Dünyanın en iyi korunmuş antik tiyatrolarından olan Aspendos Tiyatrosu ziyaretçilerin nefesini kesmeye devam ediyor. Konaklama Antalya.
8.GÜN: Dönüş
Havalimanına transfer ve dönüş uçuşu

 

 

İstanbul Kültür Turu Fiyatlarımız;

 

  Havalimanı – Otel – Havalimanı Transfer   19.-€
  Klimalı otobüsle kültür turu   135.-€
  4 ve 5 yıldızlı otellerde 7 geceleme   315.-€
  7 adet kahvaltı   105.-€