1.GÜN: İzmir'e uçuş.
Rehberlerimiz tarafından havalimanında karşılama. Konaklama oteline transfer. Konaklama Kuşadası.
2.GÜN: Serbest Gün ya da Şirince Selçuk Turu
Bugünü gönlünüzce değerlendirebilir ya da Şirince – Selçuk turuna katılabilirsiniz (ücretli/ yarım günlük). Şirince eski bir yunan yerleşkesidir ve yerli yabancı binlerce Turiste ev sahipliği yapmaktadır. Şirince’de geçireceğimiz hoş vakitten sonra Selçuk'ta bulunan İsa Bey Cami'ni geziyoruz. Konaklama Kuşadası bölgesi.
3.GÜN: İzmir
Kuşadası’na veda edip Ege’nin incisi İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Antik dönemde Smyrna olarak bilinen şehir İyonya krallığının en önemli kentlerinden başında geliyordu. Şehir turunun ardından Ege kıyıları boyunca yolculuğumuzu sürdürüp Ayvalık'a ulaşıyoruz. Konaklama Ayvalık.
4.GÜN: Serbest Gün ya da Truva Turu
Bugünü gönlünüzce değerlendirebilir ya da Truva antik kenti turuna katılabilirsiniz (Ücretli/ tam günlük). Dünyaca ünlü antik kent Homer'in İlyada destanının ilham kaynağı idi. Alman Arkeolog Schliemann tarafından gün ışığına çıkarılan dünya kültür mirasında gerçekleştireceğimiz gezintiden sonra Ayvalık’a dönüyoruz. Konaklama Ayvalık.
5.GÜN: Bergama – Kuşadası
Günümüz Bergama’da bulunan Pergamon antik şehri Ege bölgesinin en önemli antik şehirlerindendir. Şehrin Akropolünde bulunan Zeus sunağı kalıntılarını, Trajan Tapınağını ve dönemin en büyük kütüphanesinin kalıntılarını yakından inceliyoruz. Anadolu'nun en dik tiyatrosu da burada bulunuyor. Kuşadası'na dönüşte bir Halı atölyesinde geleneksel el dokumacılığı hakkında bilgi ediniyoruz. Konaklama Kuşadası Bölgesi.
6.GÜN: Efes
Efes antik şehri kuşkusuz seyahatimizin en önemli parçalarından biridir. İncil’de ismi geçen, binyıllar liman kenti olma özelliğini koruyan bahsi geçen şehir Aziz Paul’un ikamet ettiği şehirler arasındaydı. Yüz yılı aşkındır Avusturya’lı Arkeologlar tarafından kazılan antik şehirdeRoma dönemine ait birçok resmi yapıyı ve Meryemana kilisesini geziyoruz. Daha sonra, antik dönemin yedi harikasından biri olan Artemis tapınağının kalıntılarında fotoğraf molası veriyoruz. Program kapsamında bir kuyum ve bir deri mağazasında alışveriş imkanı buluyoruz. Konaklama Kuşadası Bölgesi.
7.GÜN: Serbest Gün ya da Didim – Milet – Priene Turu
Bugüne gönlünüzce değerlendirebilir ya da antik dünyanın en önemli bilicilik merkezlerinden biri olan Didim'de antik Apollon tapınağını ziyaret edebilirsiniz. Ünlü Matematikçi ve filozof Tales’in doğdu kent olan Milet'te çok iyi korunmuş antik tiyatroyu ve Faustina Hamamlarını inceliyoruz. Antik Mykale dağı ile Menders ovası arasında yer alan Priene antik kenti İyon kentleri arasındaen güzel konuma sahipti. Konaklama Kuşadası bölgesi.
8.GÜN: Dönüş
Havalimanına transfer ve dönüş uçuşu

 

 

Ege Kültür Turu Fiyatlarımız;

 

  Havalimanı – Otel – Havalimanı Transfer   19.-€
  Klimalı otobüsle kültür turu   135.-€
  4 ve 5 yıldızlı otellerde 7 geceleme   315.-€
  7 adet kahvaltı   105.-€