1.GÜN: Varış
Ercan’a uçuş. Rehberlerimiz tarafından havalimanında karşılama. Konaklama oteline transfer. Konaklama Girne.
2.GÜN: Girne - Haçlıların Mirası
Kahvaltıdan sonra Kuzey Kıbrıs’ın en güzel şehirlerinden olan Girne’ye hareket ediyoruz. Liman bölgesini geziyoruz ilk önce. Ardından Akdeniz bölgesinin en önemli haçlı kalelerinden olan St. Hilarion kalesini geziyoruz. Daha sonra Bellapais manastırını ziyaret ediyoruz. Konaklama Girne.
3.GÜN: Girne – Serbest Gün
Bu günü dinlenerek geçirebilir ya da otelinizin imkânlarından faydalan bilirsiniz. Sahilde güzel bir yürüyüşün ardından çevrede bulunan doğa ve kültür mirasını keşfedebilirsiniz.
4.GÜN: Lefkoşa
Kuzey Kıbrıs başkenti Lefkoşa, Berlin duvarının yıkımından sonra dünyanın ikiye bölünmüş tek başkenti olma unvanını taşıyor. Girne kapısı, Selimiye Camii, Büyükhan gezi noktalarımızdan bazıları. Lefkoşa ziyaretimizden sonra Türkiye’ye hareket etmek üzere havalimanına gidiyoruz. Havalimanına varış ve Antalya’ya uçuş. Konaklama Antalya bölgesi.
5.GÜN: Toros Dağları & Pamukkale
(UNESCO- Doğa Mirası)
Bugün Toros dağları üzerinden Ege bölgesine hareket ediyoruz. Akdeniz ikliminin ve doğasının zengin dokuları arasından Unesco kültür ve doğa mirası listesinde bulunan Pamukkale’ye ulaşıyoruz. Yunan ve Roma döneminde dahi kıymeti bilinen termal kaynakların meydana getirdiği teraslar ve antik Hierapolis kentinin kalıntıları bize unutulmaz bir gün vaat ediyor. Konaklama Pamukkale.
6.GÜN: Hierapolis (UNESCO-Weltkulturerbe)
Anadolu’nun en büyük antik mezarlığının yanı sıra roma dönemi anıtsal kalıntılar Hierapolis antik kentinin ziyaretini zaruri kılıyor. Antalya’ya dönüş yolunda Türk kültürünün en önemli unsurlarından olan dokuma halı sanatı ile ilgili bilgi almak üzere bir halı merkezi gezip Antalya’ya ulaşıyoruz. Konaklama Antalya bölgesi.
7.GÜN: Antalya
Bugün Akdeniz’in incisi Antalya’yı yakından tanıma ve güzelliklerini keşfetme fırsatı buluyoruz. Gün içerisinde Antalya yat limanında unutulmaz bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Daha sonra serbest zaman imkânı buluyoruz. Öğleden sonra bir deri ve kuyum mağazasında alışveriş imkânı buluyoruz. Konaklama Antalya Bölge Bölgesi.
8.GÜN: Dönüş
Havalimanına transfer ve dönüş uçuşu

 

 

İstanbul Kültür Turu Fiyatlarımız;

 

  Havalimanı – Otel – Havalimanı Transfer   19.-€
  Klimalı otobüsle kültür turu   135.-€
  4 ve 5 yıldızlı otellerde 7 geceleme   315.-€
  7 adet kahvaltı   105.-€